خانهآرشیو اخباردکوراسیون اتاق غذاخوری
دکوراسیون اتاق غذاخوری
دکوراسیون اتاق غذاخوری

دکوراسیون اتاق غذاخوری:

فضای غذاخوری را نباید فقط بر چیدمان و نوع مبلمان تکیه کرد بلکه عناصر دیگری نیز در غذا خوری هستند که مهم می باشند. فضای غذاخوری جایی است که در معمولا در نشیمن و در کنار آشپزخانه طراحی میشود .

این فضا میتواند کیفیت بالایی داشته باشد و فضایی باشد برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه، پس طراحی این فضا خیلی مهم میباشد. باید فضای سرزنده همراه با آرامش و دسترسی مناسبی را ارائه بدهد.

طراحی اتاق غذاخوری نباید جدا از فضاهای دیگر طراحی شود زیرا باید ارتباط غذاخوری با دیگر فضاها بیشتر باشد.

۱-همیشه سعی کنید از رنگ‌هایی که اشتها را زیاد میکند در دکوراسیون غذاخوری استفاده کنید، چون بیشترین نقش را رنگ در دکوراسیون دارد.

۲-نوع کفپوش نیز ترکیب و یا جداسازی فضای غذاخوری نیز مهم میباشد، این نکته را مد نظر داشته باشید که رنگ کفپوش را براساس تم رنگی که دکوراسیون استفاده کرده‌اید به کار ببرید.

۳-سعی کنید از نورهای خیلی ملایم و نور مخفی‌ها استفاده کنید، زیرا تاثیر شگفتی بر زیبایی فضای غذاخوری دارد .

۴-با توجه ابعاد فضای خود میز غذاخوری خود را انتخاب کنید اگر فضای مستطیل دارید میتوانید از انواع میز های گرد و یا مربع استفاده کنید.

بنا به نیاز خود اندازه و تعداد صندلی را تعیین کنید چون اگر به تعداد زیادی صندلی بخرید و استفاده نکنید میزان زیادی از فضای خود را گرفته‌اید و دسترسی و رفت و آمد را مختل کرده‌اید.

۵-برای روشنایی میز غذاخوری میتوانید از جدیدترین لامپ‌های آویز بهره ببرید، این لامپ‌ها نور تاکیدی دارند و به زیبا سازی فضا کمک به سزایی میکنند، همچنین این لامپ‌ها از تنوع زیادی برخوردار هستند که کمک شایانی به تکمیل فضای غذاخوری میکند.

۶-نصب تابلو حس خوبی را به افرادی که سر میز نشسته‌اند القا میکند. از تابلوهای با سبک‌های متفاوت البته بسته به میز غذاخوری  بسیار متفاوت است، اما در کل حتما تابلو را در فضاهای خود استفاده کنید.

۷-چنانچه ارتفاع سقف غذاخوری خیلی کمی دارید پیشنهاد ما برای اینگونه سقف‌ها از رنگ‌های روشن برای سقف استفاده کنید رنگ سفید و روشن ارتفاع را بیشتر نشان میدهد، درغذاخوری با ارتفاع کم سعی کنید از لوستر استفاده نکنید چون به اندازه کافی لوستر ارتفاع را کمتر میکند.

۸-نور طبیعی و پنجره‌ها را با انواع پرده‌ها طراحی کنید، نور حس خوبی را در روز به محیط میرساند در ضمن پرده‌ها گزینه‌ای مناسب برای تکمیل فضای غذا خوری هستند.

و در آخر پیشنهاد گروه معماران تندیسه برای مخاطبانی که میخواهند فضای غذاخوری متفاوت و زیبایی را داشته باشند این است که برای هرگونه مشاوره و ارائه طرح به صورت سه بعدی حتما با ما مشورت کنید.

منبع : گروه معماران تندیسه
© تهران . خیابان خواجه عبداله انصاری . شماره 98 . واحد 9 ------ 26711277 - 26710852 - 88526620 - 88527092 Powered By DOT